Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак впевнений, що спрямування бюджетних коштів на здійснення заходів із забезпечення функціонування Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника - необхідний крок для перетворення зони відчуження на  екологічно безпечну територію.

Про це він сказав, коментуючи ухвалену Урядом Постанову КМУ «Про внесення змін до пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення».

Нагадаємо, що минулого року  з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар'єрної функції Чорнобильської зони відчуження та зони безумовного відселення, стабілізації гідрологічного режиму та реабілітації територій, забруднених радіонуклідами Указом Президента України було створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. 

Він  став однією із найбільших природоохоронних установ України, загальною площею 227 тисяч гектарів.

За словами Міністра, для забезпечення функціонування новоствореного заповідника Уряд ухвалив рішення виділити кошти у межах  бюджетної програми «Підтримка екологічно-безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення».

Ці кошти будуть направлені на оплату праці, комунальних послуг, придбання спеціалізованого обладнання та інвентаря.

Територія  заповідника охоплює  Іванківський і Поліський райони Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.

 

   19 червня 2017 року, під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено проект Постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 594 і 615».

За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, ухвалення проекту постанови дозволить врегулювати деякі проблемні аспекти надання, відмови у наданні чи продовженні строку дії або зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами, а також вирішити питання надання спецдозволів на користування надрами. 

«Нині  держава не має можливості виділяти з Держбюджету кошти для проведення геологічного вивчення корисних копалин. Документ дозволить  будівельним компаніям (виробникам кінцевої продукції, придатної для використання за призначенням) можливість проводити геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку деяких видів корисних копалин без проведення довготривалої процедури аукціонів. Раніше вона затягувалася мінімум на рік. Це -  компромісна можливість  для подальшого розвитку геологічної галузі  та реальний шанс для українських виробників стати конкурентоспроможними на вітчизняному та світовому ринку. При цьому держава завжди матиме доступ до георозвідувальної інформації», - зазначив Остап Семерак.  

Міністр також наголосив, що важливим моментом є запровадження правил користування надрами з урахуванням екологічної складової, які давно є нормою у світі. Відтепер при  продовженні дії спеціальних дозволів на користування надрами надрокористувач  зобов’язаний буде надати   висновок оцінки впливу на довкілля (ОВД).  Зазначена вимога розпочне діяти одночасно із введенням в дію нещодавно прийнятого парламентом ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».  

Разом  з тим Остап Семерак наголосив на доцільності внесення змін до Кодексу України про надра та ЗУ «Про нафту і газ» для врегулювання питання відповідальності надрокористувачів при наявності заборгованості із сплати рентної плати за користування надрами. Це в свою чергу унеможливить у подальшому  нехтування надрокористувачами своїх обов’язків.  

«Внесення цих законодавчих змін посилить відповідальність надрокористувачів перед державою, які сьогодні сплачують рентну плату або невчасно або не в повному обсязі.  Це дасть можливість привести  сферу  надрокористування у відповідно з вимогами  дозвільного законодавства», - пояснив Остап Семерак.

СПОДІВАЄМОСЬ НА ПЛІДНУ ТА ВЗАЄМОВИГІДНУ СПІВПРАЦЮ!

Київське відділення: 03142, м. Київ, пр-т Академіка Палладіна, 34а, оф. 416

Вінницьке відділення: 22500, Вінницька обл., м.Липовець, вул. Леніна, 55

Сайт зроблено в студії «Webhit»