Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак впевнений, що спрямування бюджетних коштів на здійснення заходів із забезпечення функціонування Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника - необхідний крок для перетворення зони відчуження на  екологічно безпечну територію.

Про це він сказав, коментуючи ухвалену Урядом Постанову КМУ «Про внесення змін до пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення».

Нагадаємо, що минулого року  з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар'єрної функції Чорнобильської зони відчуження та зони безумовного відселення, стабілізації гідрологічного режиму та реабілітації територій, забруднених радіонуклідами Указом Президента України було створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. 

Він  став однією із найбільших природоохоронних установ України, загальною площею 227 тисяч гектарів.

За словами Міністра, для забезпечення функціонування новоствореного заповідника Уряд ухвалив рішення виділити кошти у межах  бюджетної програми «Підтримка екологічно-безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення».

Ці кошти будуть направлені на оплату праці, комунальних послуг, придбання спеціалізованого обладнання та інвентаря.

Територія  заповідника охоплює  Іванківський і Поліський райони Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.

 

16 вересня 2014 року Україна підписала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС (Угода про асоціацію), яка була ратифікована 1 вересня 2017 року. Угода про асоціацію охоплює низку економічних та регуляторних питань.

Однією з вимог, що висуваються в Угоді, є встановлення процедур моніторингу, звітності та верифікації (далі — МЗВ) викидів парникових газів від енергетичних та промислових установок (підприємств).

Президент України підписав Закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» від 29 серпня 2019 року № 0875 (далі — Закон № 0875) наприкінці 2019 року. Закон розроблено у відповідності до зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію, зокрема Директиви 2003/87/ЄС про створення системи торгівлі викидів парниковими газами.

СПОДІВАЄМОСЬ НА ПЛІДНУ ТА ВЗАЄМОВИГІДНУ СПІВПРАЦЮ!

Київське відділення: 03142, м. Київ, пр-т Академіка Палладіна, 34а, оф. 416

Вінницьке відділення: 22500, Вінницька обл., м. Липовець, вул. Василя Липківського, 57

Сайт зроблено в студії «Webhit»