Для отримання дозволу на спеціальне водокористування фізична або юридична особа зобов’язана подати у відповідні інстанції обґрунтування того, що вода йому дійсно необхідна. Документи слід погоджувати з відповідними державними органами і лише після цього використовувати воду, не порушуючи чинного законодавства.

Спеціальне водокористування (спецводокористування) відповідно до ст.48 Водного кодексу України — це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Порядок видачі дозволів на спеціальне водокористування визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002р. № 321 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування» у відповідності із Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Для здійснення діяльності у сфері водокористування кожен суб’єкт обов’язково має отримати відповідний дозвіл, в якому затверджуються ліміти (граничні обсяги) забору води, ліміти використання води та ліміти скидання забруднюючих речовин. Дозвіл видається Державним агентством водних ресурсів України та його територіальними підрозділами. Отримання дозволу є обов’язковим для тих суб'єктів, які використовують воду в об’ємі від п’яти кубічних метрів на добу.

У разі, якщо підприємство використовує воду з підземних джерел та має на балансі одну чи більше свердловин, діючим законодавством передбачена необхідність періодичного оформлення дозволу на спецводокористування.

Дозволи видаються на підставі заявки юридичної або фізичної особи з обґрунтуванням потреби у воді.

Дозволи на спецводокористування видаються у разі використання води водних об’єктів:

загальнодержавного значення — облдержадміністраціями;

місцевого значення — органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням із облдержадміністрацією.

ТОВ «Довкілля» надає повний спектр послуг щодо отримання дозволу на спецводокористування, а саме:

- обстеження підприємства-водокористувача, з метою з’ясування технічного стану споруд водозабору, очищення та скидання вод, умов водокористування тощо;

- погодження технічних та комерційних умов і підписання договору про надання послуг;

- підготовка пакету документів на отримання дозволу на спеціальне водокористування;

- погодження документів з відповідними установами;

- отримання дозволу на спецводокористування та супровідних документів в державних органах згідно чинного законодавства.

Також ми надаємо консультації з питань отримання дозволів і ліцензій для водокористувачів у всіх регіонах України.

СПОДІВАЄМОСЬ НА ПЛІДНУ ТА ВЗАЄМОВИГІДНУ СПІВПРАЦЮ!

Київське відділення: 03142, м. Київ, пр-т Академіка Палладіна, 34а, оф. 416

Вінницьке відділення: 22500, Вінницька обл., м. Липовець, вул. Василя Липківського, 57

Сайт зроблено в студії «Webhit»