Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», суб’єкт господарювання забезпечує здійснення післяпроектного моніторингу з метою виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля та його зменшення.

На даний момент у більшості висновків з ОВД на підприємства накладається зобов’язання що до здійснення післяпроектного моніторингу.

Післяпроектний моніторинг – комплексна система регламентованих періодичних безперервних, довгострокових спостережень, з метою виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля та його зменшення.

Порядок, строки і вимоги до здійснення післяпроектного моніторингу визначаються у висновку з оцінки впливу на довкілля.

За результатами післяпроектного моніторингу, за потреби, суб’єкт господарювання та уповноважений орган узгоджують вжиття додаткових заходів і дій із запобігання, уникнення, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу господарської діяльності на довкілля.

Післяпроектний моніторинг складається з наступних етапів:

• розробка індивідуальної програми та плану післяпроектного моніторингу з урахуванням особливостей планованої діяльності чи об’єкту;

• розробка графіку післяпроектного моніторингу та узгодження його з уповноваженим територіальним/центральним органом;

• проведення лабораторних вимірювань та наукових досліджень, які необхідні для отримання даних щодо впливу на довкілля підприємства;

• підготовка Звіту за результатами післяпроектного моніторингу та подача його до уповноваженого територіального/центрального органу;

• розробка плану заходів і дій для підприємств щодо методів, які необхідно впроваджувати на підприємстві для нормалізацію впливу на довкілля;

• супровід підприємства та контроль виконання умов у затверджений термін.

Якщо у висновку з ОВД вказана необхідність проведення післяпроектного моніторингу, суб'єкт господарювання зобов'язується провести його в суворо зазначеному порядку та у визначені терміни. Якщо ж цей припис проігнорувати, настають такі наслідки:

- анулювання результатів ОВД та призначення повторного проходження процедури ОВД;

- тимчасова зупинка або заборона провадження планової діяльності на підприємстві.

ТОВ «Довкілля» надає послуги з проведення післяпроектного моніторингу та здійснює необхідні лабораторні дослідження власною атестованою лабораторією (атмосферне повітря, вода, грунти, фізичні впливи). Наші фахівці нададуть необхідні консультації та допоможуть в підготовці документів.

СПОДІВАЄМОСЬ НА ПЛІДНУ ТА ВЗАЄМОВИГІДНУ СПІВПРАЦЮ!

Київське відділення: 03142, м. Київ, пр-т Академіка Палладіна, 34а, оф. 416

Вінницьке відділення: 22500, Вінницька обл., м. Липовець, вул. Василя Липківського, 57

Сайт зроблено в студії «Webhit»